120 років від дня народження Михайла Пилиповича Кравчука

Published: Sep 27, 2012 by S. Kolyada


120 років від дня народження всесвітньо відомого українського математика, першого президента Київського математичного товариства Михайла Пилиповича Кравчука

Про те, що академік Михайло Крачук був першим президентом КМТ, стало відомо зовсім нещодавно (перш за все завдяки допомозі професора Віктора Герасименка та кандидата фіз.-мат. наук Галини Ситої).

Київське математичне товариство було засновано 14 травня 1929 року. Це підтверджено листами академіка Кравчука до почесного члена КМТ, всесвітньо відомого українського математика Володимира Левицького (більше читайте в М. Кравчук. Листи до В. Й. Левицького (1925—1931). (Публ. и коммент. П. К. Хобзея) // Очерки истории естествознания и техники.— К.— 1990.— Вып. 38.— С. 105—118).

Нещодавно з’явилась також книга про трагічний період життя академіка Михайла Кравчука “Голгофа академіка Кравчука” (упорядником якої є професор Мирослав Кратко). В ній зокрема говориться про те, хто з математиків і яку дійсно роль відіграв у цій трагедії. Представлені матеріали публікуються за згодою та з дозволу професора Мирослава Кратка (ученого секретаря КМТ (1987-1993)).