Нагородження переможця конкурсу Наукового Товариства ім. Шевченка за 2008 рік Олексія Теплінського

2008-08-22 • S. Kolyada


22 серпня 2008 року проходило засідання Київського математичного товариства під час якого відбулася церемонія нагородження переможця конкурсу Наукового Товариства ім. Шевченка в Америці та Фундації Україна-США для молодих математиків в Україні Олексія Теплінського

Також були зроблені наукові доповіді молодих математиків:

  • Олексій Теплінський (Інститут математики НАН України) - Коли вади роблять життя простішим: посилена жорсткість для дифеоморфізмів кола з особливостями;
  • Марія Власенко (Інститут математики НАН України та Інститут математики тов. Макса Планка) - Гіпотеза Старка для дійсних квадратичних полів;
  • Антон Мелліт (Інститут математики НАН України та Інститут математики тов. Макса Планка) - Гіпергеометрична монодромія.

Коротенький витяг з фоторепортажу Олени Нарольської, Данила Проскуріна та Василя Островського:

Олексій Теплінський
Антон Мелітт

Гіпергеометрична монодромія

Маша Власенко

Гіпотеза Старка для дійсних квадратичних полів


Шановні Пані та Панове!

Вітаємо переможця Математичного Конкурсу для молодих математиків в Україні - Олексія Теплiнського, проєкт якого отримав перше місце з-поміж 16-ти важливих наукових проєктів, що були подані на Конкурс і бажаємо йому успіхів у науковій праці в майбутньому.

Висловлюємо подяку Конкурсному Комітетові, рецензентам та членам жюрі, а особливо проф. Р. Григорчукові, проф. С. Коляді та проф. В. Некрашевичеві, за велику працю яку вони вклали для проведення цього Конкурсу.

Від початків свого заснування 1873 р. у Львові, НТШ вело широку діяльність в Україні до 1939 р., аж до часу ліквідації Товариства радянською владою. НТШ відновилося 1947 р. у Західній Европі та в Америці, 1949 р. - у Канаді, 1950 р. - в Австралії, а в Україні - 1989 р. За історію своєї дільности, НТШ завжди було опорою української науки та культури. Під сучасну пору крайові товариства НТШ діють також в Польщі, Словаччині та Чехії. Працю всіх крайових Наукових Товариств ім. Шевченка координує Світова Рада НТШ.

До НТШ належать науковці різних спеціальностей. Наукова діяльність ведется по Секціях таких як Філологічна, Історично-Філософічна, Мистецтвознавча, Суспільних наук, Математично-Фізично-Технічна, Медичнo-Біологiчна.

Управа НТШ в Америці працює у Нью-Йорку, де має власний будинок, в якому знаходяться бюро, зала для виступів, спеціалізована бібліотека та сховище архівних матеріалів про Україну та українську діяспору. Окремі Осередки НТШ Америки діють у таких містах: Вашінґтон, Філядельфія, Чикаґо, Пітсбурґ і Дiтройт. Управа інформує своїх членів листовно, через Інформативний Бюлетень, на сторінках преси та за допомогою електронної мережі: www.shevchenko.org

У Нью-Йорку НТШ-А організує та спонсорує наукові конференції, колоквіуми симпозіюми та публічні доповіді. НТШ є членом Американської Асоціяції Сприяння Слов’янським Студіям (АААSS), Асоціяції Досліджень Національностей (ASN) і консорціюму наукових установ Нью-Йорку, які займаються україністикою.

НТШ Америки надає дослідницькі ґранти для науковців, стипендії для студентів і дотації на наукові видання та проєкти, включно із пост-докторськими стипендіями.

Спільно з Фундацією “Україна-США”, НТШ-А спонсорує Математичний Конкурс для молодих математиків в Україні. Зважаючи на успіх з яким проведено Конкурс, планується продовжити цей Конкурс в наступному році. Офіційне оголошення про це появиться незабаром в пресі.

Роман Андрушків та Орест Попович

Д-р Роман Андрушків, 1-ий Заст. Голови НТШ-А, Голова Конкурсних Програм НТШ-А

Д-р Орест Попович, Голова НТШ-А