День народженння Володимира Андрійовича Вишенського
2009-12-20 • S. Kolyada20 грудня 2009 року відсвяткував своє 75-річчя ВЕЛИКИЙ ВЧИТЕЛЬ, МАТЕМАТИК ВОЛОДИМИР АНДРІЙОВИЧ ВИШЕНСЬКИЙ!
Один із фундаторів кафедри алгебри Київського державного (нині національного) університету ім. Т. Шевченка (КНУ), якій на днях виповнилось 50 років! Один із засновників Київського математичного товариства! Один з перших і найкращих викладачів Республіканської фізико-математичної школи-інтернату при КДУ! Телевізійна математична школа для школярів, яку вів Володимир Вишенський багато років, була першою сходинкою для багатьох математиків України!
Багато учнів Володимира Вишенського стали відомими ученими, провідними фахівцями в своїй галузі, чимало з них працює в інших країнах, але всі вони з вдячністю згадують роки, проведені поруч з вчителем, його доброзичливе відношення, його готовність завжди допомогти і порадити як з математичних питань, так і з житейських.
Легендарне почуття гумору, відчуття слова, літературний талант зробив Володимира Вишенського взірцем для для багатьох з нас.
Від щирого серця вітаємо Володимира Андрійовича з його Ювілеєм, бажаємо міцного здоров’я, духовного піднесення, спраги до творчості на многая літа!
Вишенський Володимир Андрійович, народився в с. Жовтневе Попільнянського р-ну Житомир. обл., закінчив механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 1957 році (диплом з відзнакою И No. 286479). У 1957-1960 рр. навчався в аспірантурі механіко-математичного факультету, а після її закінчення аж до виходу на пенсію у червні 2001 року незмінно працював на кафедрі алгебри та математичної логіки на посадах в.о.доцента (з 1960 по 1966 рр.), викладача (з 1966 по 1984 рр.), старшого викладача (з 1984 по 1986 рр.), доцента (з 1986 р.). У 1984 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 01.01.06 - алгебра, теорія чисел та математична логіка. У 1990 році йому присвоєно вчене звання доцента кафедри алгебри та математичної логіки. Його загальний трудовий стаж - 45 років.
За сумлінну працю Вищенський В.А. нагороджений значком “Відмінник народної освіти” (No. 53139, 1973 р.). У 1988 році нагороджений медаллю “Ветеран праці”, а у 1980 році - медаллю “В память 1500-річчя Києва”. Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти УРСР (No. 177716, 1983 р.) за багаторічну роботу в Раді школи Республіканської спеціалізованої школи-інтернату фізико-математичного профілю при Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка. Нагороджений Грамотою Міністерства освіти України (No. 89502, 1971 р.) за сумлінну роботу в справі навчання і виховання підростаючого покоління. За активну багаторічну діяльність в навчальних програмах Українського телебачення він був нагороджений Почесною грамотою Державного комітету УРСР з телебачення та радіомовлення (1983 р.). У 1980 р. нагороджений Почесною грамотою ЦК ЛКСМ України за активну роботу з виховання молоді. У 1972 році він занесений до книги пошани Республіканської спеціалізованої школи-інтернату фізико-математичного профілю при Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка (зараз - УФМЛ). У 2000 р. нагороджений Почесною грамотою Московської районної державної адміністрації м. Києва (No. 173). У 1984 році нагороджений Грамотою “Ветеран праці Київського ордена Леніна державного університету імені Т.Г.Шевченка”, а в 2000 році -Почесною грамотою механіко-математичного факультету.
Вишенський В.А. визнаний кращим викладачем університету у 1987-1988 навчальному році. Йому неодноразово оголошувалися подяки керівництвом університету за активну участь у роботі Республіканських олімпіад юних математиків, за добросовісну багаторічну роботу з навчання та виховання учнів Республіканської спеціалізованої школи-інтернату фізико-математичного профілю при Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка, за багаторічну добросовісну працю. Він був делегатом Всесоюзного з’їзду працівників освіти у 1989 р. Він - дійсний член Київського математичного товариства з часу його заснування у 1988 році. Активний член редколегії журналу для школярів та вчителів “У світі математики” з дня його створення і по сьогодні. Протягом усіх років роботи на факультеті Вищенський В.А. на високому науково-методичному рівні читав лекції з нормативних та спеціальних курсів для студентів факультету, керував науковими гуртками та семінарами, курсовими та дипломними роботами. Він по праву вважається кращим методистом факультету.
Брав активну участь в суспільному житті факультету, університету. З середини 1960-х років до кінця 1980-х років працював у редакції науково-популярних і навчальних програм українського телебачення і особисто вів щотижневу телепередачу “Вища математика для студентів загальнотехнічних факультетів” та регулярні телепередачі з циклу “Заочна телевізійна фізико-математична школа” для учнів старших класів. По лінії товариства Знання читав лекції для вчителів м.Києва та слухачів університету юних математиків при Інституті математики АН УРСР.
У кінці 1980-х був членом Вченої ради Київського університету. Протягом 40 років був членом Ради Республіканської спеціалізованої школи-інтернату фізико-математичного профілю при Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка. Він - один із засновників і організаторів та багаторічний член журі Української та Київської олімпіад юних математиків.
Вишенський В.А. опублікував 35 підручників та навчальних посібників (з них понад 20 підручників з грифом Міносвіти) та кілька десятків наукових та навчально-методичних праць.
Дивіться також - Лист-протест 139 та спогади Володимира Вишенського (у 1998 році) про події 1968 року.